O mnie

Kilka słów o tym jak zacząłem się interesować hodowlą gołębi i dlaczego stworzyłem tą firmę.

Witam wszystkich odwiedzających moją stronę internetową!

Nazywam się Rafał Składowski i jestem hodowcą gołębi pocztowych.

Jak i u wielu z Nas gołębie towarzyszyły mi od najmłodszych lat za sprawą mojego wuja. Pierwsze początki to przełom wieku – lata 1999/2000. Początkowo czysto hobbystycznie, ale z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej mnie to wciągało.

Jak zaczęła się moja przygoda?

W 2007 roku zapisałem się do tandemu razem z wujem. W 2012 roku po przeprowadzce na nowy plac wybudowałem nowe gołębniki i postanowiłem na nowo wystartować. Pierwszym źródłem nowych nabytków były ptaki byłego Supermistrza Polski a zarazem legendy naszego sportu Jana Fabiana. Były to wyśmienite gołębie ale niestety jak na nasze czasy zbyt wolne. Poszukując nowych szybszych gołębi poznałem kilku bardzo dobrych hodowców dzięki którym udało mi się rozwinąć hodowlę. Na pewno trzeba do nich zaliczyć Z. Karkochę, A. Piwowarczyka, P. Patera i oczywiście mojego wuja od którego wszystko się zaczęło S. Czechowicza.

W 2007 roku zapisałem się do tandemu razem z wujem.

Jak wygląda moja aktualna hodowla?

Aktualnie ptaki z tych hodowli w połączeniu z gołębiami od Jana Fabiana tworzą trzon i motor napędowy mojej aktualnej hodowli. Obecnie na gołębniku rozpłodowym posiadam kilka wyśmienitych ptaków które krzyżuje w celu dalszego rozwijania mojej niedużej hodowli.
Możemy do nich zaliczyć:

  1. dzieci i bezpośrednie rodzeństwo 4 Asa Polski G.Rocznych-„PŁÓWKI” S.Czechowicza,
  2. Inbred’a na słynnego SPRINTA – A,Marcelisa od A.Handerka
  3. córkę i wnuki „PSTREGO” S.Czechowicza -3x z rzędu 1 AS Oddziału Kat.A/12 AS Polski
  4. prawnuki „GUYLIAN” H.Menten i „HURRICAN 51” od A.Piwowarczyka
  5. wnuki „OLIMPIJCZYKA” , „1360” i „GENEREŁA” – T.Pałki
  6. wnuczka „PITBULL’A” K.Laenen od J.Budka.

Pracując od kilku lat w branży metalowej i metali kolorowych a przy tym będąc zapalonym hobbystą gołębi postanowiłem połączyć te dwie do niedawna obce sobie dziedziny życia w jedno. Znając potrzeby hodowców gołębi ale nie tylko gołębi, również innych ptaków, gryzoni, zwierząt domowych a także produktów dla życia codziennego dla ludzi typu konstrukcje aluminiowe, ogrodzenia, zadaszenia stworzyłem firmę ALUWOLIERY.pl.

Wykonuje to co Nam hodowcom ma ułatwić ale również pomóż rozwijać nasze piękne hobby. Są to przede wszystkim woliery, boksy rozpłodowe, wloty, kosze transportowe. Wszystkie moje produkcje i wyroby można zobaczyć w dziele „OFERTA” do której zapraszam gorąco!!!

DOBRY LOT!!!!